Hizmetlerimiz

Uçak Market Hizmetlerimiz

A – HAVA ARACI ALIM – SATIM HİZMETLERİ

Uygun Hava aracının seçimi, ithalatı ve işletilmesi uzman ve tecrübeli bir ekiple yürütülmesi gereken hassas bir ihtisas alanıdır.

Genel olarak hizmetlerimiz; hedef süre içerisinde,

– Hava aracı sahibi olmak isteyen müşterilerimize bütçe ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun hava aracı alternatiflerini önermek,

– Mevcut hava aracını satmak isteyen müşterilerimize ise en uygun müşteri alternatiflerini sunmak suretiyle, tüm satış işlemlerini onlar adına en avantajlı şekilde yürütmeyi kapsamaktadır.

Uçak Market, gerek hava aracı alım ve gerekse satım süreçlerinde, doğru ve analitik bir değerlendirme ekseninde şeffaf bir danışmanlık desteği ve yüzde yüz müşteri memnuniyetiyle hizmet vermeyi misyon edinmiştir.

B- HAVACILIK DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ

Sektör tecrübesi yıllara dayanan ekibimiz, ihtiyaçlarınıza yönelik çözüm önerilerini, stratejilerini ve pratik hayata dair alınması gereken tedbir ve maliyet etkin uygulamalarını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.

Hizmet Süreçleri:

– İhtiyaç Analizi
– Uygun Hava aracının seçimi
– Alternatif hava araçlarının ekonomik verimlilik çalışması ve operasyon maliyet analizi
– Hava Aracı İşletme yönetiminin belirlenmesi
– Seçilen Hava Aracı için yerinde ya da en yakın bakım kuruluşunda teknik inceleme yapılması
– İlgili hava aracının ithalatı, gümrük işlemleri ile tescil sürecinin yürütülmesi
– İlgili Hava aracı için uçuş ekibi temini

Havacılık Danışmanlığı Hizmetlerimizle ifade edilen, gerçekleştirilecek olan kapsamlı ihtiyaç analizi sonrasında Ticari/genel hava taşımacılığı alanında ortaya çıkan tüm sonuçları detaylı olarak ele alan ve bu çıktıları müşteri memnuniyeti ve maliyet etkin bir perspektifle yürütmeyi amaçlayan bir anlayışı ortaya koymaktadır. Uçak Market, sadece satılık hava araçlarını listelemekle kalmayarak, havacılık sektörüne adım atmayı düşünen tüm kurum ve kişilere bireysel/kurumsal hedeflerine yönelik proje ve fizibilite çalışmalarıyla katkı sağlamak suretiyle profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetler aşağıda detaylı olarak listelenmiştir:

B-1 PİLOT/ KABİN HİZMETLERİ VE FORM 4 ONAYLI YÖNETİCİ PERSONEL TEMİNİ

“Havacılık İşletmesi ve hava aracı için doğru insan kaynağının seçimi tüm projenin yönetiminde belki de en hayati süreçtir”

Uçak Market, bu aşamada İK konusunda çözüm ortağınız olmaya devam ediyor.

– Kurmayı düşündüğünüz havacılık işletmesi için SHGM (SHY-6A) kriterlerine uygun yöneticilerin (post holder) temini
– Hava aracı için tecrübeli uçuş ve kabin ekibinin tedariki

Bu kapsamda, ulusal / uluslararası mevzuata uygun,  tecrübe sahibi

– Yerli ve Yabancı Pilot
– Teknisyen
– Kabin Hizmetleri Personeli

İlgili danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında dikkatli bir değerlendirme aşamasından geçirilerek onayınıza sunulmaktadır. Uçuş ve bakım ekiplerinin tip eğitimleri olmaması durumunda, ilgili eğitimler ivedilikle tarafımızca koordine edilerek işletmenize bildirilecektir. Uçak Market tip eğitimi konusunda, CAE ve FLİGHT SAFETY ile işbirliği içerisindedir.

Uçak Market, pilot temini konusunda uluslararası alanda yıllardır başarıyla hizmet veren “Pilot Galaxy” www.pilotgalaxy.com ile çözüm ortağıdır.

Kabin içi hizmetler konusunda, İngiltere Merkezli; Hostess Pool Inc. www.hostesspool.com Uçak Market’in Türkiye partneri ve çözüm ortağıdır.

Uçak Market, havacılık işletmeniz ve hava aracınız için aradığınız en uygun personeli en kısa sürede işletmenize entegre etmeyi taahhüt eder.

B-2 RUHSATLANDIRMA SÜRECİ (UÇUŞ İŞLETME RUHSATI “AOC”)

B-2A Hava Taksi İşletmesi Kurulumu

Ön izin için başvuru dosyasının hazırlanması,

Asıl ruhsat sürecinin yönetilmesi

İlgili yönetici personelin temini, organizasyon şemasının SHY-6A talimatına ve uluslararası mevzuata uygun olarak oluşturulması,

Dokümantasyon Yönetimi (Manuellerin hazırlanması: İşletme El Kitabı A/B/C/D, Güvenlik El Kitabı, Kalite El Kitabı, Emniyet Yönetim Sistemi El Kitabı, Sürekli uçuşa elverişlilik yönetimi el kitabı, Asgari Teçhizat Listesi El Kitabı (MEL), Uçak Bakım Programı),

B2-B Başka bir Operatörün (Uçuş İşletmesinin) Ruhsatı altında faaliyet göstermek

Kendi uçuş işletme organizasyonunu kurmak yerine başka bir işletme altında faaliyet göstermeyi tercih eden organizasyonlar için, anlaşmalı olduğumuz operatörler (AOC sahibi işletmeler) aracılığıyla “işletme anlaşması” yapılmasına aracılık etmek suretiyle çözüm önerisi sunulmaktadır. Bu yönde bir tercihin sağlayacağı avantaj ve dezavantajlar hava aracı sahibiyle detaylı olarak görüşülmelidir.

Back to top