Uçak Market Blog Yazıları

Latest Industry News

SATILIK ÖZEL UÇAK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

SATILIK UÇAK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

MAKALE 1.BÖLÜM

Özel Uçak satın almak isteyen kişi öncelikle ne yapmalı?

 Uçak Satın almak isteme Amacı:

Satılık özel uçak rayan kişi öncelikle ne istediğini tam olarak bilmelidir. Uçak Satın almak isteyen kişi öncelikle alacağı uçağı ticari mi, kendisi için özel olarak mı kullanacak yoksa hem ben kullanayım, kullanmadığım zamanlarda ise  hava taksi olarak kiraya vereyim diye mi düşünüyor?

Satılık Özel Uçak müşterisi Uçağı ; Yani Hava taksi olarak mı, Genel havacılık olarak mı ?

Uçak satın alacak kişi buna karar verdikten sonra kendi kullanımlarında uçacağı en uzun rota nereden nereye olacaktır. Buna bağlı olarak Uçak tipi belirlenecektir. Uçak Tipleri Kısa menzilli jetler, orta menzilli jetler ve uzun menzilli jetler olarak ayrılır. Eğer Müşteri sadece bölgesel uçacak ise Turboprop uçak tipini tercih edebilir.

 Uçak satın alırken sıfır mı yoksa ikinci el mi Alınmalı?

Uçak satın alırken müşterinin bütçesine ve kullanım amacına göre değişkenlik gösterecektir. Eğer sıfır düşünülüyorsa istediği uçak markasına göre fabrika ile irtibata geçirilecektir.

 

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top